Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Zvažuje se zohlednění situace při termínech vyúčtování nákladů za teplo

Ministerstvo hospodářství (MH) SR intenzivně posuzuje a zvažuje způsoby zohlednění současné mimořádné situace při termínech určených na vyúčtování nákladů za teplo.
Ministerstvo hospodářství (MH) SR intenzivně posuzuje a zvažuje způsoby zohlednění současné mimořádné situace při termínech určených na vyúčtování nákladů za teplo. V současnosti je však ještě předčasné uvést konkrétní způsob řešení této otázky. Pro TASR to uvedla mluvčí resortu Katarína Matejková v reakci na žádost Asociace rozpočítavateľov nákladů tepla a vody (ARTAV) Slovensko o posun termínu pro správce pro předložení vyúčtování nákladů za teplo a teplou vodu vlastníkům bytů a nebytových prostor.

Mluvčí vysvětlila, že vyhláška, která stanoví pravidla rozpočítávání množství tepla dodaného v teplé užitkové vodě a rozpočítávání množství tepla, stanoví, že rozpočítávání množství dodaného tepla na vytápění a množství tepla na přípravu teplé užitkové vody se provede a doručí konečnému spotřebiteli za zúčtovací období, kterým je jeden kalendářní rok, nejpozději do 31. května následujícího kalendářního roku.

ARTAV žádá přesunout tento termín na 31. července, informovala o tom v úterý (16. 3.). Asociace upozornila, že pro pandemii nového koronavirus mohou nastat komplikace při samotných odpočtech nebo při výpadcích pracovníků, kteří vykonávají rozpočítávání.

Důvodem požadavky asociace na odklad termínu je například to, že asi 30% měřičů tepla a vody bytových domů, kterých se tato povinnost týká, není vybavených možností dálkového odečtu a nutno provést vizuální odpočet se vstupem do bytu. V praxi však někteří vlastníci odmítají pustit odpočtárov do bytu. „V takových případech je možné provést odpočty měřidel formou samoodpočtu, což však část vlastníků z různých důvodů nedokázala provést,“ podotkla asociace.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín