Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Španělský akciový trh by měl letos zaznamenat rekordní počet IPO

Šéf španělské Komise pro dohled nad akciovým trhem CNMV očekává, že tento rok uvede své akcie na burzu v Madridu zhruba šest společností, což by představovalo rekord.
Šéf španělské Komise pro dohled nad akciovým trhem CNMV očekává, že tento rok uvede své akcie na burzu v Madridu zhruba šest společností, což by představovalo rekord. Informovala o tom agentura Reuters.

„Předpokládáme přibližně půl tuctu prvotních úpisů akcií (IPO). Pokud by se to potvrdilo, byl by to největší počet IPO od zahájení evidování příslušných údajů komisí,“ řekl ve středu šéf CNMV Rodrigo Buenaventura.

„Takový počet by byl velmi dobrou zprávou pro španělský trh poté, co v předchozích dvou letech zaznamenal pouze dva IPO. Koncem roku 2019 uvedl své akcie na Madridskou burzu producent zelené energie Grenergy a koncem minulého roku tak učinil výrobce solárních zařízení Soltec.

Očekává se, že je budou následovat další firmy v oblasti obnovitelných zdrojů energie, jako je například společnost OPDEnergy. Navíc, velké koncerny, jako Repsol a Acciona, plánují oddělit svá aktiva v tomto segmentu a uvést je na burzu. V dalším období však komise již s takovými čísly při IPO nepočítá, dodal Buenaventura.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín