Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Zkušený investor upozorňuje: Celebrity klamně propagují sociální obchodování

Jde o nový způsob obchodování. Umožňuje sledovat jiných investorů, porovnávat a klidně i kopírovat jejich obchody. Protože se to jeví jako velmi jednoduchý a snadný způsob vydělání si peněz, na Slovensku se o něj zajímá stále více lidí. A výrazně tomu dopomáhají – nejednou zřejmě i přes placené spolupráce – Slovenská influenceri. Ti však social trading, tedy sociální obchodování propagují – ať už vědomě či nevědomě – klamně a pochybně.
Tvrdí, že díky němu se nemusíte do investování vyznat a přesto můžete vydělat zajímavé peníze. „Ve svých propagačních příspěvcích také absolutně nemluví o tom podstatném – že většina účtů je ztrátových. Platí zde, že obchodníkovi, kterému se ještě dnes daří a řadí se mezi top investory, se už zítra dařit nemusí. Díky masivní propagaci v uplynulých dnech začíná být stále populárnější platforma NAGA. To je standardní obchodník, který dokáže zprostředkovat akce, kryptoměna a množství dalších oprávněných investičních nástrojů. Nicméně, na to, aby je člověk věděl používat, musí být v daném segmentu vzdělaný a vyznat se. Tvrdí to dokonce o sobě i samotná platforma NAGA na svém webu, „upozorňuje generální ředitel poradenské společnosti Sophistic Pro finance a zkušený investor Radoslav Valko.

Na webu platformy NAGA se nachází informace, že „jde o složité nástroje, jejichž obchodování je spojeno s vysokým rizikem ztráty kvůli použité páce. 74,39 procent účtů drobných investorů utrpí finanční ztrátu při obchodování CFD s tímto poskytovatelem.“

Mezi nejznámější a nejvlivnější tváře, které jen před pár dny nabádali statisíce svých sledovatelů k investování prostřednictvím obchodní platformy NAGA, patří Zuzana Plačková s téměř 800 tisíci sledovatelné na sociální síti Instagram. „Nevím jestli tradujte nebo netradujete. Nebo víte o tom něco, pokud nevíte – tak swipujte. Registrujte se. Za čtyři dny jsem vydělala 865 eur na tradovaných. Přitom jsem úplný d * bil v tradovaných, vůbec to nevím. Sleduji tří top traderů a podle nich Trad automaticky. Vždyť já nevím, jak se to dělá. A normálně jsem vydělala osm kilo, dobře? Pokud se budete registrovat, minimální investice je 250 eur, „informovala přes stories.

Zuzana Plačková se netají tím, že si nadstandardní životní styl dovoluje i díky fenoménu Instagram. Je tváří mnoha firem, které jí platí za to, že úspěšně propaguje jejich produkty.

Otazník tak dnes visí nad tím, kolik lidí jí věří i při prosazování sociálního obchodování, ale platí, že řízení lidí, kteří nerozumí investování, přesto investují – může být extrémně nebezpečné. I Radoslav Valko potvrdil, že ho několik klientů kontaktovalo poté, co viděli vyjádření Zuzany Plačková: „Ptali se mě, co na to říkám, zda se dají následováním zkušenějších obchodníků lehce vydělat peníze a zda jim doporučuji, aby to zkusili. Samozřejmě, hned jsem jim to vymluvil. „

Zuzana Plačková není jediná, která propagovala investování. Jak upozornil portál aktuality.sk – v červnu minulého roku známý raper a influencer Patrik Vrbovský alias RYTMUS promoval neznámou společnost World agency ze Šamorína. Ve firmě, která se zabývá vysoce rizikovými investicemi, však lidé přicházeli o tisíce eur. „Základním nástrojem úspěchu při investování jsou znalosti. Spoléhat se můžete jen a jen na ně, nesázejte na žádných influencerov či lidí ze showbyznysu. Pokud chcete investovat, ale nemáte zkušenosti, najděte si odborníka s licencemi, znalostmi a zkušenostmi. Nicméně, i jejich rady si velmi dobře zvažte, „uzavírá Radoslav Valko.

Celé stories, kde Zuzana Plačková propaguje sociální obchodování na platformě NAGA, najdete jak v pořadí 3. uloženou stories AutoCopy-Queen na IG profilu chiarisdis (Chiara). Více zde: https://bit.ly/2PzdvKA

Co o sobě tvrdí NAGA?
Obchodujte zodpovědně: CFD jsou složité nástroje, jejichž obchodování je spojeno s vysokým rizikem ztráty kvůli použité páce. 74.39% účtů drobných investorů utrpí finanční ztrátu při obchodování CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste dobře zvážit, zda rozumíte, jak fungují CFD a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty vašich peněz. Výkon člena komunity NAGA v minulosti není spolehlivým ukazatelem jeho budoucí výkonnosti. Obsah na platformě sociálního obchodování NAGA tvoří členové její komunity, nejde o rady ani doporučení NAGA nebo jménem NAGA.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín