Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Zákon zakazující kryptoměnu: První velká země kriminalizuje držení, vydávání, těžbu, obchodování i převody

Jde o jedno z nejpřísnějších opatření vůči kryptoměna na světě a je v souladu s lednovým vládním programem, který vyzval k zákazu soukromých virtuálních jmen, jako je Bitcoin. Místo toho chce vláda vytvořit základ pro oficiální digitální menu.
Indie chystá zákon zakazující kryptoměna. Stala by se tak první velkou zemí, kde bude držení kryptomien nelegální. Z velkých ekonomik už zakázala těžbu a obchodování s kryptoměna Čína. Ani Peking ale za vlastnictví kryptomien netrestá. Indické ministerstvo financí se k tomu zatím nevyjádřilo.

Pokud by v zemi někdo obchodoval s kryptoměna nebo takový digitální majetek vlastnil, dostal by podle zákona pokutu. Agentuře Reuters to řekl jeden z vyšších vládních úředníků obeznámených s plánem. Zákon by byl ranou pro miliony investory, kteří mají o kryptoměna zájem. Objem transakcí s kryptoměna se v Indii navzdory hrozbě zákazu zvyšuje. Podle odhadů z odvětví zhruba osm milionů lidí investovalo do kryptomien 100 miliard rupií. Oficiální statistika však neexistuje. Počet registrací a příliv peněz na místní kryptomenovej burze Bitbns je podle jejího provozovatele až 30krát vyšší než před rokem. Jedna z nejstarších burz v Indii Unocoin získala v lednu a únoru, navzdory obavám ze zákazu, 20 000 uživatelů.

Zákon dá podle úředníka současným majitelem kryptomien šest měsíců na to, aby se těchto aktiv zbavili. Poté bude stát ukládat pokuty. Schválení zákona by neměl být problém, protože vláda premiéra Narendra Modi má v parlamentu pohodlnou většinu.

Vládní panel z roku 2019 doporučoval až deset let vězení pro lidi, kteří budou těžit, vytvářet, držet, prodávat, převádět, zbavovat se, vydávat či obchodovat s kryptoměna. Zdroj odmítl říci, zda nový zákon obsahuje vězení i pokuty, neposkytl ani žádné další podrobnosti. Uvedl jen, že diskuse je v závěrečné fázi.

Hodnota nejznámější kryptoměna Bitcoin víkendu vystoupila na rekord 61 781,83 dolaru, ale následně odepsala více než pět procent. Bitcoin se obchoduje zhruba okolo 55 000 USD.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín