Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Výnosy 10letých dluhopisů americké vlády jsou nejvyšší za 13 měsíců

Výnosy 10letých dluhopisů americké vlády se ve středu před rozhodnutím centrální banky (Fed) o úrokových sazbách dostaly na nové 13-měsíční maximum.

Výnosy 10letých amerických dluhopisů ve středu stouply o více než 2 bazické body na 1,65% a dostaly se nejvýše od začátku února 2020, kdy pandemie nového koronavirus teprve začala působit na trhy. Výnosy 30letých dluhopisů vzrostly přibližně o 1 bazický bod na 2,396%.

Ve středu v 19:00 SEČ skončí 2-denní zasedání měnového výboru (FOMC) Fedu. Pak se očekává oznámení o nastavení úrokových sazeb a následně tisková konference šéfa Fedu Jeroma Powella.

Fed také zveřejní nové ekonomické a inflační prognózy, které by mohly signalizovat, zda počítá se zvýšením úrokových sazeb do nebo dokonce ještě před rokem 2023. Předpokládá se, že Fed zlepší růstovou prognózu.

Se zlepšením vyhlídek ekonomiky a nárůstem inflačních tlaků, a zejména s ohledem na nový balík fiskálních stimulů v objemu 1,9 bilionu USD (1,59 bilionu korun) si nyní trhy kladou otázku, jak se k tomu postaví Fed. Experti však nepředpokládají, že by Fed signalizoval opatření k utlumení růstu tržních úrokových sazeb.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín