Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Vedení Danone ustoupilo tlaku akcionářů, šéf E. Faber odstupuje z funkce

  • Šéf francouzského potravinářského koncernu Danone Emmanuel Faber odstupuje z funkce generálního ředitele i předsedy představenstva. Oznámilo to v pondělí představenstvo společnosti. Na odchod šéfa jedné z největších potravinářských společností světa vyzývali někteří akcionáři poté, co firma v posledních letech ve výsledcích zaostávala za konkurencí.

Faber, který do funkce generálního ředitele nastoupil v roce 2014 a později převzal i post předsedy představenstva, začal společnost orientovat na zdravější potraviny. Z těchto důvodů před čtyřmi lety koupila firma amerického výrobce organických potravin WhiteWave a v únoru tohoto roku oznámila koupi další americké firmy Earth Island, která se zaměřuje na produkci veganských potravin.
Danone však již několik let zaostává v růstu tržeb za svými rivaly. Navíc problémy světového producenta jogurtů, ale i minerální vody Evian, ještě znásobila pandemie nového koronavirus.
Třetí největší akcionář Artisan Partners a aktivistický investor Bluebell Capital vyzvali na Faber odchod a za nového předsedy představenstva prosazovali Gillese Schnepp, bývalého šéfa firmy Legrand, který se v prosinci minulého roku stal členem představenstva Danone. V úsilí kritiků uklidnit, Faber začátkem března oznámil, že z funkce generálního ředitele odejde, setrvá však na postu předsedy představenstva.

V pondělí však představenstvo oznámilo, že Faber opouští obě pozice. Předsedou představenstva byl jmenován s okamžitou platností Schnepp a funkci generálního ředitele dočasně převezmou Véronique Penchienati-Bosettová, která je v současnosti zodpovědná za mezinárodní trhy, a Shane Grant zodpovědný pro trhy Severní Ameriky. Společnost už mezitím začala hledat nového šéfa.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín