Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Studium vysoké školy a podnikání

Stále více vysokoškoláků začíná při studiu podnikat. Pro některé je důvodem touha něčeho dosáhnout, jiné přesvědčí poměrně příznivá legislativa. V tomto článku vám ukážeme, jak podnikání zahájit, ale také zvládat.

Samotné zahájení podnikání není nic složitého. K zahájení samostatné výdělečné činnosti stačí navštívit libovolný živnostenský úřad a ohlásit zahájení živnosti. Naštěstí již platí jednotný formulář a proto nemusíte obíhat všechny instituce od zdravotní pojišťovny, až po sociální správu a finanční úřad.

Co stát podnikajícím studentům nabízí?

Stát navíc vytváří poměrně příznivé podmínky pro studenty do 26ti let. Vaše živnost bude považována za vedlejší, nemusíte proto platit pravidelné zdravotní a sociální poplatky, ty za vás bude platit stát. Vy musíte pouze uvědomit svou zdravotní pojišťovnu o trvajícím studiu a uvědomit o něm také Správu sociálního zabezpečení. V prvním roce také nemusíte platit žádné zálohy. Studenti si z daně mohou odečíst nejen vynaložené náklady a uplatnit slevu na poplatníka, ale také si mohou odečíst slevu na studenta. Všechny ostatní výhody se pak u studenta uplatní stejně jako u ostatních.

Jak zvládnout podnikání i studium?

Sedět na dvou židlích nebude nic snadného, proto se podívejte na několik následujících tipů, které vám pomohou.

  • Dejte si pozor na prokrastinaci a vypracujte si přesný program práce, který budete důsledně dodržovat.
  • Snažte se obklopovat lidmi, kteří mají stejné cíle jako vy. Ti také pochopí, proč na ně již nemáte tolik času a že vaše důvody jsou především cíle, za kterými si důsledně jdete.
  • Pokud chcete zvládat podnikání i studium, zapomeňte na dokonalost. Budete muset dělat ústupky a kompromisy tak, abyste zvládali obojí. Pokud budete chtít být ve všem perfektní, pravděpodobně brzy selžete.
  • Nezapomínejte na kvalitní spánek, ale také kvalitní stravu. Pokud budete pracovat do vypětí všech sil, vaše produktivita nebude stoupat, spíše naopak. kvalitní odpočinek přímo souvisí s kvalitní prací.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín