Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Špičkové datacentrum v srdci Moravy. Faster CZ nabízí bezkonkurenční cloudové služby

Ač se to na první pohled nemusí zdát, moderní život každého z nás je silně závislý na nejrůznějších datacentrech. Stačí odeslat zprávu z chatovací aplikace, nebo si projet zeď sociálních sítí. Datová centra jsou zkrátka jedním z pilířů dnešní komunikace. Nemusí přitom vždy jít nutně jen o obří datacentra provozovaná technologickými giganty. Velmi kvalitní služby vám dnes mohou nabídnout i menší společnosti. Může jít například o pronájem virtuálního serveru

Právě stále oblíbenější služba, kdy si uživatel za měsíční poplatek pronajímá předem vyčleněný výkon určitého serveru, ke svému chodu samozřejmě využívá datacentrum. Vezměme to ale popořadě. Virtuální server, neboli VPS, je populární cloudová služba vhodná především pro malé a střední firmy, ale také pro jednotlivce. Výborně se totiž hodí například k bezproblémového provozu webových stránek nebo k zajištění hladkého chodu celofiremního softwaru

Na rozdíl od webhostingu vám virtuální server jasně garantuje výkon daného serveru. Tím pádem nemůže dojít k přetížení serveru, které by nebylo způsobeno vaší vinou. VPS je proto vynikající k provozu webových stránek, u který je velmi důležité zajistit jejich hladký a nepřetržitý chod. Řeč může být například o e-shopech. 

Naprosto zásadní výhodou VPS hostingu je však především cena. Měsíční poplatek nejčastěji v řádu stokorun je totiž mnohonásobně výhodnější než náklady, které s sebou nese pořízení vlastního serveru. Nejde totiž jen o nákupu hardwaru, ale také celou řadu dalších výdajů. 

A kam se pro VPS obrátit? Skvělou volbou je česká společnost Faster CZ, která v Brně provozuje vlastní datacentrum. Díky tomu může svým klientům nabídnout špičkové cloudové a internetové služby. 

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín