Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

SP bude v následujících letech realizovat čtyři strategické záměry

Dostupné elektronické a profesionální kontaktní služby, informatizované procesy, efektivní management zdrojů a vhodné podmínky pro zvyšování spokojenosti a výkonnosti zaměstnanců, jsou čtyři strategické záměry, které by měla do roku 2026 realizovat Sociální pojišťovna.
Dostupné elektronické a profesionální kontaktní služby, informatizované procesy, efektivní management zdrojů a vhodné podmínky pro zvyšování spokojenosti a výkonnosti zaměstnanců, jsou čtyři strategické záměry, které by měla do roku 2026 realizovat Sociální pojišťovna. Vyplývá to z materiálu Návrh strategických záměrů činnosti Sociální pojišťovny (SP) v období 2021 – 2026, který ve středu schválila vláda.

V roce 2017 byly vládou a parlamentem schváleno záměry SP, které se zabývaly zvyšováním kvality zákonem svěřených činností, optimalizací procesů a efektivním hospodařením. Podle schváleného materiálu revize těchto záměrů ukázala, že je třeba pokračovat v plnění devíti opatření, kterou kompatibilní se strategickými záměry Sociální pojišťovny na období 2021 – 2026 a jsou zapracovány v popisu cílů pro jednotlivé strategické záměry. Jde například o včasnou a komplexní informovanost klientů i s využíváním moderních informačních technologií, rozšíření elektronizace a automatizace procesů či zlepšení systému řízení lidských zdrojů.

SP plánuje mimo jiné zvýšit intenzitu proaktivní komunikace a zavedení proaktivních služeb, digitalizaci dokumentů či modernizaci systému personální práce. Pokud by nebyl materiál přijat, byly by činnosti Sociální pojišťovny sice nadále zajištěno, realizovali by se však pouze nezbytné kroky k zajištění implementace legislativních změn.

SP má více než 5400 zaměstnanců, 38 poboček a 44 vysunutých pracovišť a v roce 2021 bude hospodařit s rozpočtem vyšším než deset miliard eur. Sociální pojišťovna měsíčně vyplatí dávky ve výši více než 805 milionů eur a eviduje přes 2,8 milionu pojištěnců.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín