Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Samsung varuje před důsledky nerovnováhy mezi nabídkou a poptávkou po čipech

Jihokorejský elektronický gigant Samsung Electronics ve středu varoval před důsledky „vážné nerovnováhy“ mezi globální nabídkou a poptávkou po čipech.
Jihokorejský elektronický gigant Samsung Electronics ve středu varoval před důsledky „vážné nerovnováhy“ mezi globální nabídkou a poptávkou po čipech. A vyjádřil obavy z rozšiřování problémů s nedostatkem jejich dodávek i mimo automobilového průmyslu.

Samsung, který je jedním z největších světových výrobců čipů a spotřební elektroniky, očekává, že tyto problémy zasáhnou v příštím čtvrtletí i jeho podnikání.

Společnost proto uvažuje, že v tomto roce neuvede na trh nový model smartphonu Galaxy Note, který patří mezi její nejprodávanější. Série Note se podílela zhruba 5% na prodeji smartphonů společnosti Samsung v uplynulých dvou letech.

I další průmyslové giganty, jako jsou Continental, Renesas Electronics a Innolux, varovali v uplynulých týdnech, že problémy s dodávkami mohou trvat déle, než se očekávalo. Důvodem je bezprecedentní poptávka po výrobcích, které obsahují čipy, během pandemie nového koronavirus, a to od automobilů po herní konzole a mobilní zařízení.

Společnost Samsung spolupracuje se zahraničními partnery na řešení nerovnováhy a odvrácení její potenciálních důsledků v podnikání.

Výrobci čipů jako Samsung a Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) jsou na čele globálního úsilí o odstranění globálního nedostatku čipů, které jsou důležitou součástí množství produktů. Nedostatek čipů již přinutil automobilky na celém světě omezit, nebo dokonce zastavit výrobu některých modelů a nyní ohrožuje i další produkty.

Aby toho nebylo málo, americká továrna Samsungu na polovodiče v Austinu ve státě Texas, která musela být v únoru odstavena pro problémy s dodávkami elektřiny v důsledku sněhových bouří, stále neobnovila plnou výrobu.

Výsledkem bude výpadek ve výrobě vysokofrekvenčních čipů Qualcomm 5G ve 2. čtvrtletí, což by mohlo zredukovat globální produkci smartphonů o 5%, upozorňuje průzkumná společnost TrendForce.

Tento výpadek pravděpodobně ovlivní spíše výrobu telefonů a notebooků střední třídy společnosti Samsung jako její špičkové modely nebo serverové čipy, uvedl Greg Roh, viceprezident HMC Securities.

Někteří analytici tvrdí, že většinu výpadků v dodávkách je možné v příštích měsících doběhnout. Panují však obavy, že v určitých segmentech, například při složitějších polovodičích, kde budování kapacity trvá nějaký čas, by problémy s dodávkami mohly nakonec přiškrtit širší průmysl spotřební elektroniky a zvýšit ceny.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín