Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Prodej podílu ve firmě: Předejděte možným potížím během prodeje

Jestliže jste spolumajitelem úspěšné firmy a přijde čas na prodej podílu ve firmě, celý proces může být značně náročný. Lidé totiž mnohdy mají odlišné představy a shodnout se tak na prodeji bývá složité. Proto se vyplatí přizvat si zkušeného poradce, který vám pomůže najít ideální řešení.

Prodej mezi spolumajiteli

Důvodů pro prodej podílu ve firmě může být celá řada. Ať už je ten váš jakýkoliv, je důležité co nejdříve najít vhodné řešení. Častým řešením je prodej zavedené firmy, respektive jejího podílu, druhému spolumajiteli. V takovém případě se však vaše zájmy různí, proto může být náročné se shodnout. Zatímco vy chcete získat nejvyšší možnou cenu, kupující by raději cenu co nejnižší. Nezůstávejte na celý proces sami.

Prodej firem

Prodej firem je náročným procesem, ať už se jedná o prodej mezi dvěma spolumajiteli či jinému investorovi. Ačkoliv během fungování firmy jste snadno našli společný názor, při prodeji to může být problémem. Proto se vyplatí přizvat si zkušeného poradce z profesionální firmy, který vás celým procesem provede. Pomůže vám hledat kompromisy, možnosti řešení, abyste dosáhli spokojenosti na všech frontách a firma mohla nadále prosperovat.

Rychlé řešení

Během prodeje firmy je velmi důležité najít konečné řešení rychle. Právě čas totiž mnohdy není příznivý – čím déle prodej trvá, tím větší je riziko vzniku nenadálé situace či životní příhody, která vše může zkomplikovat. Poradce vám tedy pomůže najít řešení rychle a efektivně, aby vše mohlo proběhnout úspěšně a vyhnuli jste se různým faktorům. Nebudete si tak muset dělat starosti navíc. Namísto toho se můžete věnovat jiným činnostem.

Díky profesionálnímu poradci si můžete ušetřit mnoho starostí. Pomůže vám najít ideální řešení, aby transakce mohla úspěšně proběhnout.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín