Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Práškové a mokré lakování profesionálními nátěry Axalta

Lakování slouží k ošetření kovových i nekovových povrchů a podle typu povrchu je vhodné zvolit i druh barev a jejich způsob nanášení.

Mokré nebo práškové lakování produkty Axalta nabízí nejen praktickou funkčnost, ale také vysokou estetickou hodnotu. S nátěry vhodnými pro oba zmíněné typy aplikace se setkáte u prodejce CLUB MARK BARVY, kde se můžete poradit při výběru nejvhodnějšího druhu barev Axalta.

Rozdíl mezi mokrým a práškovým lakováním

Technologie práškového lakování

Práškové lakování je vhodné pouze na kovové povrchy, které jsou vodivé, protože nanášení barvy probíhá elektrostaticky nebo elektrokineticky. Barvu je nutné nechat vytvrdit ve vypalovací peci při teplotách od 140 do 200 °C. Díky tomu dojde ke slití barvy a vytvoření jednolité vrstvy. Velkou výhodou práškového lakování je jednoduchá aplikace a možnost rovnoměrného nanesení barvy. Práškové barvy jsou také šetrnější k životnímu prostředí.

Technologie mokrého lakování

Mokré lakování je možné použít na všechny typy povrchů, ale aplikace barvy je o něco komplikovanější než u práškového lakování a hrozí riziko stékání barvy nebo nerovnoměrné aplikace. To je ale vykoupeno řadou výhod. Mokré lakování nabízí dokonalý pohledový výsledek, je možné lakovat i velmi drobné detaily a barvu není nutné vytvrzovat. Pomocí mokrého lakování lze vytvářet barevné přechody, kombinovat odstíny nebo stínovat.

Výhody a využití práškových a mokrých barev Axalta

Axalta Coating System představuje ucelenou nabídku barev pro mokré i práškové lakování v oblastech, jako je průmysl, dopravní a pracovní technika, automotive, design nebo architektura. Od produktů Axalta můžete očekávat velmi dobré funkční vlastnosti nátěrů v kombinaci s vysokými nároky na vzhled.

Tekuté nátěry Axalta určené pro mokré lakování jsou k dispozici jak ve formě vodou ředitelných barev, tak jako barvy s nízkým obsahem VOC, barvy s vysokým obsahem sušiny nebo jako nátěry na bázi rozpouštědel.

Axalta práškové barvy zastupují jedno z nejrozsáhlejších portfolií barev pro technologii práškového lakování, ve kterém najdete jak termoplastické práškové barvy určené pro pobřežní průmysl, venkovní oplocení a nábytek, drátěné výrobky, vodní infrastrukturu, automobilový a ropný průmysl atd., tak termosetové práškové barvy s využitelností v oblasti architektury, obecného průmyslu, výroby nábytku, zemědělství, při výrobě stavebních strojů, v přepravě, výrobě potrubí nebo spotřebičů. Všechny nátěry jsou šetrné k životnímu prostředí a mají prakticky nulový obsah těkavých organických sloučenin.

Náš tip: Barvy Axalta v mnoha barevných odstínech – vyberte si ten pravý online. Více ZDE.

Nátěrové systémy Axalta vycházejí z více než 150 let zkušeností, jsou dodávány do více než 130 zemí světa a k jejich výrobě je využíváno 46 výrobních závodů na celém světě. Na profesionální nátěry Axalta se můžete spolehnout. Jsou dobrou volbou pro všechny profesionály, kteří potřebují kvalitu, funkčnost a dokonalý vzhled nátěrů.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín