Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

O možné investici Volkswagenu je jednáno

Slovensko má zájem o avizovanou investici automobilového koncernu Volkswagen do výstavby továrny na baterie pro elektromobily.
Slovensko má zájem o avizovanou investici automobilového koncernu Volkswagen do výstavby továrny na baterie pro elektromobily. Jde však o interní záležitost koncernu, na kterou vláda nemá vliv. Ministr hospodářství Richard Sulík (SaS) ve středu po zasedání vlády uvedl, že o možnostech získání této investice jednal se šéfem Volkswagenu Slovakia Oliverem Grünberg.

„Mluvil jsem se šéfem Volkswagenu, momentálně je to vnitřní rozhodnutí. Natolik interní, že my zvenku neumíme nijak být nápomocní, ale s panem Grunberg jsem dohodnutí, že pokud by cokoli bylo, co Slovenská republika umí udělat, tak k dispozici je nejen SARIO, které má tyto zahraniční investice na starosti, ale i samotné ministerstvo hospodářství, „uvedl Sulík.

Volkswagen tento týden informoval, že chce mít do roku 2030 šest závodů na baterie pro elektromobily, jeden z těchto závodů by měl být postaven ve střední Evropě, a to v Polsku, Česku nebo na Slovensku. Každý závod by měl být schopen ročně vyrobit baterie s celkovou kapacitou 40 gigawatthodin.

Skupina Volkswagen (VW), která kromě stejnojmenné značky zahrnuje také Audi, Seat, Škodu či Porsche, vyčlenila více než 30 miliard eur na elektrickou mobilitu, aby splnila přísnější environmentální pravidla v Evropské unii. Její stejnojmenná značka VW tento měsíc oznámila, že se soustředí na to, aby se v roce 2030 elektrická vozidla podílely 70% na celkovém prodeji v Evropě.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín