Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Mateřská pro vojákyně a policistky by se měla zvýšit

Výška mateřského pro policistky, profesionální vojákyně, ale i pro policisty a vojáky by se měla zvýšit ze 70% čistého denního služebního platu na 75%.
Výška mateřského pro policistky, profesionální vojákyně, ale i pro policisty a vojáky by se měla zvýšit ze 70% čistého denního služebního platu na 75%. Počítá s tím novela zákona o sociálním zabezpečení policistů a vojáků, kterou předložili poslanci Vladimíra Marcinková (Za lidi), Juraj Krúpa (OĽaNO) a Petra Krištúfková (Jsme rodina). Právní normu v úterý posunuli poslanci Národní rady (NR) SR do druhého čtení.

Účelem návrhu zákona je zlepšení sociální situace a zajištění příjmu na úhradu zvýšených nákladů na dítě a příjemce dávky v době, kdy příjemci není umožněno z důvodu těhotenství nebo trvalé péče o novorozené dítě vykonávat státní službu.

Na základě toho bude výška mateřského pobíraného podle zákona o sociálním zabezpečení policistů a vojáků ustanovena obdobně, jak je stanovena výška mateřského pobíraného podle obecných předpisů o sociálním pojištění. Účinnost zákona se navrhuje od 1. června tohoto roku.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín