Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Jaká je dostupnost pracovních míst na severovýchodě České republiky?

Severovýchod České republiky je mnohdy označovaný jako drobné předměstí Prahy. Mohou za to rovnou dvě velká města, která v této oblasti jsou. Pardubice i Hradec Králové jsou místa s poměrně vysokými nároky na život.

Vysoké nároky na život s sebou ale nesou také potencionálně vyšší platy a lukrativní oblast tak generuje více pracovních pozic. O mnohá pracovní místa tu není nouze, protože se jedná mimo velkých měst se všeobecným zaměřením, také o dost podstatné industriální oblasti. Pojďme se podívat na to, jaké obory mají v této oblasti potencionálně největší uplatnění.

Drahý Hradec Králové potřebuje řemeslníky

Hradec Králové by s dal popsat jako jedno z nejdražších měst, mimo obvody Prahy. Opravdu jsou tady dost vysoké nároky na žití a nájmy se tady pohybují ve vysokých hodnotách. Tomu ale odpovídají i místní mzdová ohodnocení, která rozhodně nepatří mezi ta horší.

Kupříkladu oproti karlovarskému či ústeckému kraji, se tady pohybují platy s až čtyřicetiprocentním navýšením. Nejvíce hledaná práce v Hradci Králové, jsou především různorodé pozice se zaměřením na řemeslníky. Ti totiž dlouho odjížděli pracovat do zahraničí, které není příliš daleko. Větší platy mají řemeslníkům dát motivaci k návratu, stejně jako v mostecké oblasti.

Pardubice startují do výšin v IT spektru

Když budete vyhledávat práce Pardubice, tak vás možná překvapí dost vysoké množství nabídek, které jsou vyloženě situovány do informačních technologií. Do Pardubic se totiž v nedávné minulosti přesunulo rovnou několik rozsáhlých společností se zaměřením na online vývoj a podnikání. Tím tu pochopitelně vznikla zásoba nových pracovních míst. Rozhodně není potřeba zároveň zmiňovat, že jsou pozice v informačních technologiích všeobecně velice dobře placené.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín