Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Jak zefektivnit podnikání v době (po)koronavirové?

Již loňská analýza Eurostatu předpovídala, že následky pandemie koronaviru Češi odnesou velmi tvrdě. Virus nastolil situace, na které jsme nebyli připraveni, a způsobil prudký propad ekonomiky. A je nadmíru jasné, že se do normálu jen tak nevrátíme. Data z posledních týdnů však nasvědčují mírnému zlepšení. Koronavirus zasadil ekonomice tvrdou ránu – ta se ale pozvolna zvedá ze země a připravuje se na další kolo nelítostného boje. Co můžete pro svůj byznys udělat vy?

Přestaňte se bránit automatizaci

Klíčem ke skutečně efektivnímu podnikání je rozvíjení core byznysu. Což je možné pouze za předpokladu, kdy nebudete ztrácet čas rutinními úkony. Ty bohužel mohou zabrat podstatnou část časového fondu, a proto je vhodné vymyslet způsob, jak operativu automatizovat. Bohaté možnosti automatizace nabízí informační systémy. V podstatě jde o zcela zásadní aspekt transformace společnosti, která hledá metody pro zjednodušení jednodušších i složitých procesů v rámci všech agend.

Výběr informačního systému nepodceňujte a věnujte mu dostatek času. Možná dojdete k závěru, že pro implementaci robustnější platformy není správný čas a vyberete si jednodušší ekonomický nebo účetní systém.

Začněte prodávat tam, kde zatím nejste

Možná, že na vás čeká spousta skvělých obchodních příležitostí, což zjistíte pouze v případě, že jim půjdete vstříc. Jak je to dlouho, co jste naposledy mapovali trh? Hledejte nové prodejní kanály a vezte se na vlnách současných trendů. Jednou z mnoha možností jsou sociální sítě (prodávejte na nich prostřednictvím influencerů) a provizní program, jehož obrovskou výhodou je minimum vynaložených nákladů.

Vzdejte se role mikromanažera

Nechoďte ve stopách premiéra Babiše a dejte svým podřízeným větší svobodu. Mikromanagement neboli neustálé kontroly a připomínkování i těch nejtriviálnějších úkonů zaměstnancům vadí a demotivuje je k lepšímu výkonu. Naopak se snažte navázat spolupráci s odborníky, kteří zastanou spoustu práce za vás. Věnujte se tomu, co vám jde nejlépe – řízení firmy.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín