Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

Amazon zavedl 150 procesních změn a bezpečnostních opatření

Logistické centrum Amazonu v Seredi v posledním roce poznamenaném pandemií zavedlo více než 150 procesních změn a bezpečnostních opatření na podporu a ochranu zaměstnanců.
Logistické centrum Amazonu v Seredi v posledním roce poznamenaném pandemií zavedlo více než 150 procesních změn a bezpečnostních opatření na podporu a ochranu zaměstnanců. Podle generálního manažera provozu Radka Stegbauera mohou být inspirací i pro další společnosti.

„Bezpečnost zaměstnanců je pro nás prioritou. Spolupracujeme s místními úřady a proaktivní reagujeme na situaci související s pandemií,“ uvedl. Zvýšily například frekvenci a intenzitu čištění prostorů, zrušily organizační schůzky, informace sdílejí přes informační tabule, v malých skupinách s roztečemi a pomocí interního rozhlasu. Přizpůsobili také začátky směn a přestávek, aby měli zaměstnanci delší čas na přesun, před vstupem do budovy měří všem bezdotykově teplotu a lidem poskytují pravidelně ochranné pomůcky. Zajistily více než 1,6 milionu roušek, 3,5 milionu dezinfekčních ubrousků a 11 milionů prostředků na dezinfekci rukou. „Zároveň poskytujeme přímo v prostorách naší provozu bezplatné testování. Bezpečnostní opatření nadále každým dnem vylepšujeme,“ doplnil Stegbauer. Patří k nim i zvýšení intenzity svozové dopravy, aby mohli zaměstnanci při dojíždění na pracoviště udržovat bezpečnou vzdálenost.

Ján Komos, personalista logistického centra, doplnil, že v posledních měsících reagují na zvýšenou poptávku a stále nabírají nových pracovníků. „Jsme si vědomi, že mnoho lidí z oblastí, které nefungují, jako jsou cestovní ruch, stravování či hotelnictví, zůstává nezaměstnaných. Jsme rádi, že nejen jim můžeme nabídnout práci,“ uvedl.

Logistické centrum Amazonu v Seredi od svého etablování před třemi lety vytvořilo už více než 2000 stálých pracovních míst. Je vybaveno moderními technologiemi a budova provozu je za ekologické řešení držitelem certifikátu udržitelné výstavby BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín