Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

4 způsoby, jak se dostat z těžké finanční situace

V dnešní době se může stát úplně každému, že se znenadání dostane do obtížné finanční situace. A nemusí to být ani jeho vina. Stačí, aby se sešlo pár drobností, ale dohromady utvoří nezvládnutelnou situaci. V tomto článku se podíváme na pár rad a tipů, jak se z obtížných finančních situací dostat nebo jak je alespoň zmírnit.

Vše si pište

Je velmi důležité mít přehled o všech svých výdajích, protože jenom díky tomu dokážete zjistit, jak na tom doopravdy jste. Začněte si psát do mobilu nebo na papír všechny vaše příjmy a výdaje. Z toho potom dokážete odvodit, jak na tom jste. Pokud budou výdaje převyšovat příjmy, tak to je znamení, že se budete muset uskromnit a začít šetřit. Toto je samozřejmě nejlepší řešení, které navíc zvládnete sami.

Požádejte rodinu

V případě, že vaše situace je špatná a nutně potřebujete peníze, tak zkuste poprosit blízkou rodinu či přátele o pomoc. Tento způsob řešení je velmi výhodný v tom, že se nezapojuje žádná třetí strana, se kterou budete muset uzavírat smlouvu. Právě s přáteli je většinou mnohem jednodušší se dohodnout i v případě, že se zpozdíte s navrácením peněz.

Bohužel většina lidí se cítí poníženě, když musí žádat své blízké o peníze, a proto se raději obrátí na cizí společnost.

Je na čase si půjčit?

Mnoho lidí se tedy ve finanční tísni obrací na banku nebo na nebankovní společnost. Jelikož v dnešní době téměř každý splácí půjčku nebo hypotéku, tak se rozhodně není za co stydět. Právě naopak, tyto společnosti jsou zde od toho, aby vám pomohly z finanční tísně.

V případě, že potřebujete půjčit větší obnos peněz, tak je dobré se obrátit na banky, které se specializují na vyšší částky. Ale počítejte s tím, že si vás důkladně prověří, a pokud máte z minulosti prohřešek, tak je možné, že vám půjčku neposkytnou.

Pokud se tak stane, tak ještě existuje další možnost, a sice nebankovní půjčka. Tu poskytují nebankovní společnosti, které se zaměřují spíše na nižší částky se splátkami v kratším časovém horizontu. Většinou se jedná o částky v řádu stovek a tisíců korun.  Tyto půjčky jsou vhodné k zaplacení nečekaných výdajů, např. těsně před výplatou nebo při rozbití auta. Dokážete je totiž sjednat online za několik málo minut a požadované peníze můžete mít na účtu ještě v ten samý den.

Požádejte odborníka

V každém případě, pokud máte pocit, že to sami nezvládnete, tak se obraťte na odborníka. Každá solidní firma takového konzultanta má. Ten by vám měl poradit, jak správně postupovat, a zjistit, jaké možnosti jsou pro vás nejlepší. Také by vám měl zajistit splátkový kalendář na míru a dohlédnout na to, abyste se nedostali do dluhové spirály.

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín