Neděle, 27 listopadu, 2022
aktualne

3 tipy, jak zužitkovat zisky z podnikání

Zužitkovat zisk z podnikání je možné několika způsoby. Za odměnu si můžeme zakoupit něco hezkého na sebe, odletět s rodinou na dovolenou nebo se zúčastnit koncertu oblíbené hudební skupiny. Existuje však několik dalších variant, které vedou buď k dalšímu zisku, anebo významně pomohou někomu potřebnému. 

Zdroj: pexels.com, Kuncheek

Nebankovní půjčka pro dlužníky

Jednou z výdělečných, avšak poměrně rizikových možností, je poskytování nebankovních půjček pro dlužníky. V momentě, kdy je na dlužníkovu hlavu vypsaná exekuce, insolvence nebo se již v minulosti potýkal s platebními problémy, šance, že získá požadovanou půjčku u banky, je nulová. Z toho důvodu se dlužníci obracejí na nebankovní subjekty, kterými mohou být právě i soukromé osoby. Zisk z podnikání je tak možné poskytnout společnostem, jako jsou například Zonky, které se postarají o vše potřebné, a zajistit si tak další příjem. 

Riziko nastává v momentě, kdy se dlužník dostane do platební neschopnosti. Nebankovní půjčka pro dlužníky, kterou byste zájemcům zprostředkovali, se totiž běžně pojí s vysokými úrokovými sazbami, proto je pro poskytovatele tolik lákavá.

Charitativní účely

Člověk nazývaný filantrop je někdo, kdo svůj zisk předává na místa, kde je potřeba. Jedná se tak o osoby, které přispívají na dětské domovy, psí útulky nebo třeba do nemocnic. V překladu znamená filantropie lásku k člověku, proto v této variantě přeměníte své peníze v dobré skutky na místech, kde jsou více než potřeba. Označení filantrop se však nevztahuje pouze k někomu, kdo daruje finanční prostředky. Filantropem se totiž značí i osoba, která provádí dobrovolnickou činnost nebo třeba daruje krev. V souvislosti s podnikáním se však nejčastěji jedná právě o finanční podporu. 

Investice do nemovitostí

Další možnost, jak zužitkovat zisk z podnikání, je investice do nemovitostí. Tento způsob však vyžaduje velké počáteční investice, které zajistí volné pozemky k výstavbě, již postavené nemovitosti nebo obstarají potřebný materiál. Ze začátku se tak investice do nemovitostí může jevit jako běh na dlouhou trať, avšak později se jedná o velmi stabilní příjem, přičemž hodnota nemovitosti s přibývajícími roky stále stoupá. 

Jednou z novinek jsou mikroinvestice do bytů, kdy se na financování bytu složí několik investorů. Výdělky jsou v tomto případě značně nižší než v případě vlastnění celého podílu, avšak stejně tak nižší jsou i investice a starosti. Investovat není nutné pouze do domů nebo bytů, stejné možnosti nabízí i chaty, garáže, zahrady nebo jakékoliv jiné druhy pozemků. Investovat do nemovitostí je možné jak na území České republiky, tak v zahraničí. 

Related articles

Comments

SEO článek

Nejnovější články

Reklama

magazín
magazín
magazín
magazín